korgPa1x

Genel Bakış

İlk farkedeceğiniz 240 x 320 boyutlarındaki renkli dokunmatik ekran, Korg’un sunduğu ve çıtayı daha da yukarılara taşıyan bir özelliktir . Gözalıcı alüminyum kasa ve 76 orta ağırlıkta tuş, aftertouch özelliğiyle gözünüze çarpan diğer ayrıntılar olacaktır. Sekiz assignable slider, dört assignable switch, bir joystick ve iki fonksiyon fader, bütünüyle Pa1X Pro’nun gücünü parmaklarınızda hissetmeniz için tasarlanmıştır. İçinde gizli olan hard disk, seslerinizi, şarkılarınızı, sample’larınızı ve performans datalarınızı daha kolay ve çabuk çağırabilmenize olanak sağlamaktadır.

Herşey ses ile başlar

Pa1X Pro, geliştirdiğimiz RX teknolojisiyle üretilen ilk ürün olup, doğal ve detaylı ses üretmek için geliştirilmiştir. Pa1X Pro 62 nota polifoni, 760 hazır ve 512 kullanıcı tarafından programlanabilir ses içermektedir. Bütün bunlara ek olarak, 48 hazır ve 128 programlanabilir drum kit, sesi yumuşatmak için dört Master Effect (90 efekt tipi ile) ve efsanevi TC-Helicon’dan emanet olan bir set Vocal Efekt Pa1X’in özellikleri arasındadır.

Pa1X ayrıca güçlü bir sampler olarak, .wav, aiff, Korg ve Akai, sample ve multisample’larını okuyabilmektedir. Sample edilmiş sesler yeni groove ve kit yaratmak için parçalara ayrılabilir, seslere atanabilir yada hazır efekler ile filitrelenip, değiştirilip, çeşitli işlemlerden geçirilebilirler. Standart hafıza 16MB’tır, 32 MB’ta kadar genişletilebilir.

Ayrıntılı müzik style’ları

Pa1X Pro, dünyanın önemli müzisyenlerinden oluşan bir grup tarafından üretilmiş 350 edit edilebilir style içermesinin yanı sıra yüzlerce style için de yer ayrılmıştır. Her style sekiz akkompanya partisi (bir ve iki drum ve bass, tüm sekiz ise büyük bir orkestra için) içermektedir. Dört varyasyon, üç intro, iki ending, üç fill, bir break ve bir count-in style’ları zenginleştirmek için kullanılabilmektedir. Pa1X Pro, bunların yanında sizin çaldığınız partiyi tarayarak, akkompanyanın çaldığınız tonda bulunmasını pek çok akor varyasyonunu tanıyabilmesi sayesinde sağlar. Yeni style’lar içine yüklenebilir ya da disketten çalınabilir.

Dört adete kadar ses ayrılabilir, klavye üzerinde istenilen bölüme yığılabilir ve real time’da tek başına ya da bir style ile çalınabilir.Dört adet STS (Single Touch Setting), real time performans partisine tamamen yeni, style’a uygun bir set ses çağırmanızı sağlar.

Görüşmeyi Başlat
1
Canlı Destek
Merhaba bizimle whatsaap üzerinden iletişim kurmak için sağ alt taraftaki butona tıklayın.
Powered by